Centrum environmentálnych aktivít

Prírodné záhrady vo vzdelávaní - osnovy a metodika kurzu

Projekt Prírodné záhrady vo vzdelávaní - osnovy a metodika kurzu (v origináli Creating Nature Garden and Learning Through It) bol projekt realizovaný v partnerstve organizácií SEVER Horní Maršov, Natur Im Garten AT a Centra environmentálnych aktivít Trenčín. Projekt bol podporený z programu ERASMUS+.
 
Projekt reagoval na nevyužitý potenciál záhradného vzdelávania a jeho hlavným cieľom bolo zvýšenie príležitostí v tejto oblasti. V priebehu projektu  partnerské organizácie spoločne vytvorili ucelený vzdelávací kurz pre pedagógov, osvetových pracovníkov a iných multiplikátorov myšlienok prírodného záhradníčenia a využívania prírodných záhrad vo vzdelávaní a osvete. Pilotné overenie kurzu pre verejnosť bolo realizované v prvom polroku 2022. Reportáže z 1. a z 2. časti kurzu si môžete prečítať tu: kurz 1/2, kurz 2/2.
Kurz je šírený vo všetkých partnerských krajinách, vrátane voľne dostupnej metodiky tohto vzdelávania. Kurz je určený pedagógom, lektorom a osvetárom, ktorí nemajú žiadne skúsenosti so záhradnou pedagogikou a konceptom prírodných záhrad, ale aj pre tých skúsenejších. Najbližšie pripravujeme kurz na jar 2023. Presný termín a miesto konania oznámime na stránke www.cea.sk. V prípade Vášho záujmu o účasť na tomto kurze prosím píšte na e-mail: cea@cea.sk.
 
Podrobnejšie informácie: Mgr. Richard Medal, medal@cea.sk

logo


Výstupy projektu na stiahnutie:
Foto: Richard MEDAL (CEA)


created by ChangeNet
CEA - Centrum environmentálnych aktivít,
Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín, Tel.: 032/6400 400, E-mail: medal@changenet.sk